joomla templates top joomla templates template joomla

Dobiegły końca egzaminy na kartę rowerową. Egzamin pozytywnie przebrnęło łącznie 505 uczniów. Zdawalność ukształtowała się na poziomie niespełna 65 procent. To nnajniższy wynik od 2014 roku

info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Dobiegły końca egzaminy na kartę rowerową w ramach tegorocznej edycji programu „Moja karta rowerowa – czyli jak zdać egzamin na kartę rowerową”. Jak wyglądało to w liczbach?
 
Tegoroczna edycja projektu, którego organizatorami są Straż Miejska w Grudziądzu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, była wyjątkowa, bowiem obchodziliśmy jubileusz. Egzaminy odbywały się po raz dziesiąty.
 
 
Egzaminy rozpoczęły się 11 maja br. w Szkole Podstawowej nr 4. Następnie strażnicy miejscy oraz egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego gościli kolejno w Zespole Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych, SP 21, SP 16, SP 7, SP 15, SP 5, SP 9, SP 11, SP 3, SP 20, SP 18, SP 12. Na koniec – 11 czerwca br. – egzamin odbył się w Szkole Podstawowej w Wałdowie Szlacheckim. Jak więc można zauważyć, tegoroczna edycja projektu trwała równy miesiąc.
 
 
Łącznie do egzaminu na kartę rowerową w roku szkolnym 2017/2018 przystąpiło 778 uczniów. Najwyższą frekwencją mogą pochwalić się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21, gdzie swoich sił spróbowało 95 osób. Tuż za nią uplasowała się SP 7 – 94 uczniów. Na trzeciej pozycji pod względem liczby uczestników znalazła się SP 16 – 88 dzieci. Warto dodać, że zdawalność w tych placówkach była jednocześnie zdecydowanie najlepsza.
 
Egzamin pozytywnie przebrnęło łącznie 505 uczniów. Zdawalność w tym roku ukształtowała się zatem na poziomie niespełna 65 procent. To niestety najniższy wynik od 2014 roku, ale pokazujący również, że kartę rowerową wcale nie jest łatwo zdobyć. I jest to zrozumiałe, ponieważ dokument uprawniający do poruszania się po drogach rowerem mogą uzyskać jedynie osoby, które wykażą się odpowiednią wiedzą i osiągną podstawowe umiejętności. Wszystko to ma wpływ na bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym.
 
Do 2018 roku, a więc przez dziesięć edycji programu „Moja karta rowerowa – czyli jak zdać egzamin na kartę rowerową”, rowerowe „prawo jazdy” uzyskało 4 676 osób, a ubiegało się o nie 6 904 uczniów. Ogólna zdawalność w całym projekcie wynosi zatem blisko 68 procent.