joomla templates top joomla templates template joomla

Dochodzenie w związku ze znieważeniem funkcjonariuszy i wniosek o ukaranie kierowcy za jazdę bez uprawnień. To finał awantury do jakiej doszło na Waryńskiego w trakcie interwencji policji

Agencja/eReporter24; video: youtube włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Widocznemu na filmie mężczyźnie który stał się „bohaterem” nagrania, jakie pojawiło się przed kilkoma dniami w internecie, postawiono już zarzuty. Sprawa kobiety, która prawdopodobnie jest autorką filmu, została skierowana przez policję do sądu w związku z prowadzeniem pojazdu bez uprawnień. Prowadzone jest również dochodzenie z tytułu znieważenia policjantów. 
 
 
W miniony weekend w internecie pojawiło się nagranie z interwencji grudziądzkich policjantów, która miała miejsce na ul. Waryńskiego. Policjanci zatrzymali samochód prowadzony przez kobietę, która jak się okazało nie posiadała uprawnień do prowadzenia pojazdów. 
 
W trakcie interwencji policji doszło do przepychanek słownych, krzyków, co uwieczniła na nagraniu - prawdopodobnie - sama zainteresowana, tak przynajmniej wynika z analizy zamieszczonego w sieci filmu. Na nagraniu widać również samo zatrzymanie mężczyzny, oraz reakcję policjantów. Sytuacja staje się nerwowa w momencie, kiedy mężczyzna nazywa policjantów przestępcami.
 
 
Jak wynika z wyjaśnień rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu Macieja Szarzyńskiego:
 
- „Powodem interwencji była kontrola drogowa w stosunku do kobiety” -
 
Wspomniana osoba rawdopodobnie jest też autorką nagrania, jakie pojawiło się w internecie, a na którym widać część interwencji policyjnej, a także słychać krzyki i skierowane do interweniujących policjantów różnego typu „ostre sformułowania”.
 
Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające dotyczące przebiegu zdarzenia, a widoczny na filmie mężczyzna został przez policjantów zatrzymany.
 
- „Zatrzymanie miało to związek ze znieważeniem funkcjonariuszy. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty” - informuje rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej w Grudziądzu. 
 
W stosunku do kobiety policja również przeprowadziła czynności. 
 
-  „Prowadzone jest w tej sprawie dochodzenie z tytułu znieważenia funkcjonariuszy oraz został skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Grudziądz o ukaranie kierowcy za jazdę bez uprawnień” - 
 
Spytaliśmy czy w sprawie interwencji wpłynęła skarga, chociażby ze strony osób w stosunku do których podjęte były czynności.
 
- „Żadnych skarg i zażaleń nie było” - informuje sierż. sztab. Maciej Szarzyński.