joomla templates top joomla templates template joomla

Dotkliwie pobity przez znajomego mężczyzna trafił do szpitala. Policję o zdarzeniu powiadomiła siostra poszkodowanego. Podejrzany zgodnie z postanowieniem sądu trafił do aresztu na 2 miesiące

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Na 2 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który w sobotę 7 lipca w jednej z wsi pod Grudziądzem dotkliwie pobił znajomego. Policjanci w niedzielę 8 lipca zatrzymali podejrzanego w sprawie 37 – latka. Pracujący w sprawie grudziądzcy kryminalni zgromadzili niezbędny materiał dowodowy, który pozwolił w środę 10 lipca przedstawić mężczyźnie prokuratorskie zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
 
Policjanci z Grudziądza o zdarzeniu dowiedzieli się w niedzielę 8 lipca. Do grudziądzkiej jednostki policji przyjechała siostra pokrzywdzonego informując mundurowych, że jej brat został dotkliwie pobity i przebywa w szpitalu. Na podstawie uzyskanych od kobiety informacji i podjętych w sprawie czynności kryminalni ustalili, że pokrzywdzony znał sprawcę. Mężczyźni wcześniej zamieszkiwali wspólnie, gdyż razem pracowali w piekarni. 
 
 
W sobotę 7 lipca spotkali się i wtedy 37 – latek zaatakował pokrzywdzonego i dotkliwie go pobił. Poszkodowany na drugi dzień udał się do siostry, ta widząc w jakim stanie jest brat wezwała pogotowie, które zabrało go do szpitala.
 
Jeszcze tego samego dnia 8 lipca, kiedy policjanci dowiedzieli się o zdarzeniu, zatrzymali podejrzewanego o pobicie mężczyznę.
 
We wtorek 10 lipca kryminalni doprowadzili sprawcę do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Prokuratur przedstawił mężczyźnie zarzut dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i wnioskował o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd na posiedzeniu postanowił, że 37–letni mężczyzna trafił do aresztu na 2 miesiące.
 
Przestępstwo dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.