joomla templates top joomla templates template joomla

Drzewo przy Sienkiewicza zaczęło wydawać dziwny dźwięk, a następnie runęło na ulicę. Cudem nikt nie ucierpiał. Czy miasto zrobi przegląd wszystkich drzew w centrum Grudziądza?

info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek 23 kwietnia, w godzinach przedpołudniowych przy ulicy Sienkiewicza, gdzie przewróciło się drzewo. Na szczęście nikt nie ucierpiał, na miejscu pracowali grudziądzcy strażnicy miejscy.
 
 
Funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali zgłoszenie, że jedno z drzew zlokalizowanych przy ulicy Sienkiewicza wydaje dziwny dźwięk. Udali się na miejsce.
 
 
W czasie, gdy oczekiwali na pracownika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, drzewo runęło na ziemię, blokując całkowicie ruch pieszych i pojazdów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
 
 
Strażnicy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem. Wezwali też Straż Pożarną, która bardzo sprawnie usunęła przewrócone drzewo.
 
 
Dodajmy, że w godzinach porannych IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze dla całego województwa kujawsko-pomorskiego. Wiatr w porywach może osiągnąć prędkość nawet 85 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenie jest ważne dzisiaj do godziny 21, a prawdopodobieństwo jego wystąpienia szacuje się na 90 procent.