joomla templates top joomla templates template joomla

Dzień po skatowaniu Tomka miała odbyć się rozprawa w sądzie rodzinnym. MPGN sprawę zgłosił w sierpniu, sąd wyznaczył termin na listopada

R.Ż/eSerwis.info; info/video: TVN24/x-news; foto: archiwum/google.

 
Z informacji jakie się pojawiły wynika, że sprawa dotycząca rodziny Tomka została zgłoszona do sądu i MOPRu już w sierpniu. Rozprawę wyznaczono na 15 listopada, czyli dzień po przypuszczalnym skatowaniu dziecka, jak informuje prezes MPGN. 
 
W jednej z wypowiedzi prezesa MPGN w Grudziądzu Zenona Różyckiego pojawiła się informacja, że sprawę do MOPRu i sądu zgłoszono już w sierpniu: 
 
- "MPGN w sierpniu zgłosił sprawę do sądu i MOPRu. Niestety sprawę wyznaczono na wczoraj czyli dzień po skatowaniu dziecka. Jest tam jeszcze jedna „rodzina” więc sprawa jest wyjątkowo ważna, aby nie doszło zaraz do kolejnej tragedii" - informuje prezes MPGN Zenon Różycki. 
 
 
 
Z informacji jakie przekazał publicznie prezes MPGN wynika więc, że sprawa rodziny była znana organom, które powinny zareagować. Odbyła się wizyta pracowników, sprawdzono warunki zamieszkania rodziny. Trudne do wyjaśnienia jednak wydaje się dlaczego sąd postanowił w tak delikatnej sprawie czekać aż cztery miesiące, skoro sprawę zgłoszono już sierpniu.
 
- Sąd wyznaczył termin rozprawy na 15 listopada, a więc dzień po skatowaniu dziecka przez ojczyma - 
 
 
Zapewne w obliczu tak wielkiej tragedii przyjdzie się zmierzyć z pytaniem, dlaczego czekano tak długo z rozpatrzeniem wniosków przez sąd i czy odpowiednie organy zareagowały prawidłowo. 
 
W tej sprawie zapewne zostanie przeprowadzona kontrola.
 
 
 
Relacje sąsiadów są podzielone jedni uważają, że matka radziła sobie z dziećmi inni, że rodzina była problematyczna. Przypomnijmy, że w związku z niedawną nowelizacją kodeksu zgłoszoną przez Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro podwyższono kary za tego typu przestępstwa oraz poszerzono krąg osób odpowiedzialnych. 
 
Aktualnie mężczyźnie podejrzanemu o pobicie dziecka postawiono zarzut znęcania się nad chłopcem ze szczególnym okrucieństwem i spowodowania u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
 
Osoba znęcająca się fizycznie i psychicznie nad najbliższym podlega karze więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Gdy znęcanie dotyczy osoby nieporadnej ze względu np. na wiek sprawca podlega karze więzienia od 6 miesięcy do lat 8. 
 
- W przypadku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem jest zagrożone karą od 1 roku do 10 lat -

Jeżeli okaże się, że chłopiec będzie posiadał ciężki uszczerbek na zdrowiu, lub skutkiem tego czynu jest śmierć człowieka wtedy konkubentowi matki chłopca grozi nawet dożywocie:
 
- kara pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat albo dożywotniego pozbawienia wolności -
 
Zatrzymano również matkę dziecka. Zgodnie z nowymi regulacjami osoba posiadająca wiedzę np. o ciężkim przestępstwie popełnianym wobec dziecka ma obowiązek prawny zawiadomienia o tym fakcie organów ścigania. Jeżeli tego nie zrobi podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
 
Chłopiec przebywa w grudziądzkim szpitalu, jego stan określa się jako ciężki, a nawet krytyczny. Czynności serca u dziecka są wpomagane farmakologicznie, podłączony jest do aparatury wspomagającej. 
 
 
 

Komentarze  

+1 # Jaś 2017-11-16 23:24
No to ten co wyznaczał termin to chyba może się czuć współodpowiedzi alny, bo to przez jego opieszałość. Takie mamy sądy, reforma jak najszybciej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Kasia 2017-11-16 06:45
Jeżeli okaże się, że chłopiec będzie posiadał ciężki uszczerbek na zdrowiu, lub skutkiem tego czynu jest śmierć człowieka wtedy konkubentowi chłopca grozi nawet dożywocie:
O Boże " konkubentowi" chłopca. No ręce opadają, czytajcie to co piszecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Patrycja 2017-11-17 01:21
Konkubentowi matki chłopca (proszę czytać ze zrozumieniem)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować