joomla templates top joomla templates template joomla

Dzikie zwierzęta na Trasie Średnicowej stwarzają zagrożenie dla zmotoryzowanych. Straż Miejska odbiera dużą liczbę zgłoszeń o potrąconych zwierzakach

info: Straż Miejska, Grudziądz; fot/video: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Od początku tygodnia do grudziądzkiej Straży Miejskiej wpłynęło kilka zgłoszeń, dotyczących martwych dzikich zwierząt na Trasie Średnicowej. Zwierzyna pojawia się na całej długości "średnicówki", stwarzając zagrożenie dla zmotoryzowanych. Przy tej okazji apelujemy więc do kierowców o to, by mieli oczy dookoła głowy.
 
Zgłoszenia od mieszkańców dotyczące zwierząt, najprawdopodobniej potrąconych przez pojazdy, wpływają do dyżurnego Straży Miejskiej regularnie. Tylko w tym tygodniu odebraliśmy informacje między innymi o padniętych borsukach i innych przedstawicielach dziko żyjących zwierząt.
 
 
W każdym przypadku, gdy zauważymy martwe zwierzę, należy zgłosić to do nas, dzwoniąc pod numer alarmowy 986. Następnie informacja przekazywana jest do Centrum Opieki Nad Zwierzętami.
 
Przy tej okazji apelujemy do kierowców o czujność, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz rozsądek. Bliskość lasu sprawia, że zwierzyna pojawia się na Trasie Średnicowej bardzo często, stwarzając realne zagrożenie dla podróżujących osób.