joomla templates top joomla templates template joomla

Funkcjonariusze przerwali zbyt szybką jazdę kierowcy na A1. Mężczyzna przekroczył prędkości o 62 km/h i został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzcy policjanci w nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorami regularnie patrolują autostradę A-1. Funkcjonariusze bacznie obserwują kierowców na trasie szybkiego ruchu i natychmiast reagują, gdy dochodzi do „łamania” przepisów. Jazdą z prędkością powyżej 200 km/h i niebezpiecznie wyprzedzanie to jedne z niebezpieczniejszych wykroczeń ujawnionych przez mundurowych w piątek (28.06.19).
 
 
W piątek (28.06.19) policjanci z grudziądzkiej „drogówki” patrolowali autostradę A-1 nieoznakowanym radiowozem z videorejestatorem. Mundurowi nadzorowali ruch w obu kierunkach trasy szybkiego ruchu naprzemiennie.
 
 
Około godz. 10.00 funkcjonariusze zauważyli bardzo szybko jadący lewym pasem pojazd w stronę Gdańska. Policjanci od razu ruszali za mercedesem, żeby zmierzyć jego prędkość. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto pędzi 202 km/h. Funkcjonariusze przerwali zbyt szybką jazdę zatrzymując kierowcę do kontroli. Okazało się, że samochód prowadził 67-letni mężczyzna, który za przekroczenie prędkości o 62 km/h został ukarany wysokim mandatem. Na konto kierowcy wpłynęło też 10 punktów karnych.
 
Pół godziny później mundurowi jadąc już w kierunku na Torunia zauważyli bardzo niebezpieczny manewr wykonany przez prowadzącego  volkswagena. Kierowca nieoczekiwanie wjechał na pas awaryjny i jadąc nim wyprzedzał inne pojazdy. Następnie bezmyślny kierowca w sposób niedozwolony korzystając już z prawego pasa ruchu wyprzedził kolejny pojazd. Policjanci widząc niebezpieczne zachowanie na drodze od razu ruszyli za sprawcą.
 
 
 
Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i błyskowych pojazdu uprzywilejowanego zatrzymali lekkomyślnego kierowcę. Samochodem kierował 26-letni mężczyzna. Mundurowi ukarali sprawcę stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wysokim mandatem. Prowadzący pojazd „wzbogacił się” o 6 punktów karnych.
 
Policja apeluje użytkowników trasy szybkiego ruchu o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości, które też obowiązują na autostradzie.