joomla templates top joomla templates template joomla

Funkcjonariusze wyposażeni mierniki prędkości sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko. 49 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu prędkości, 9 dowodów rejestracyjnych zatrzymano

info: Policja/KMP Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
W piątek 15 stycznia od godzin porannych policjanci prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Głównym zadaniem mundurowych było ujawnianie zbyt szybko jeżdżących kierowców. Blisko 50 kierowców dopuściło się wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.

16 policjantów z grudziądzkiej „drogówki” prowadziło działania „Prędkość”, które odbyły się w piątek 15 stycznia. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.
 
 
Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Grudziądzcy policjanci mierzący prędkość pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Działania trwały przez cały sobotni dzień.
 
Policjanci skontrolowali ponad 100 pojazdów. Ujawnili 95 wykroczeń. Niestety, bo aż 49 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych.
 
Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. Nadmierna prędkość to jedna z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania.