joomla templates top joomla templates template joomla

Groził sprzedawcy w spożywczaku celując pistoletem, że pozbawi go życia. Pistolet był zabawkowy. Teraz "dowcipniś" z Grudziądza może trafić nawet na 2 lata do więzienia

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Kryminalni z Grudziądza już następnego dnia po przestępstwie zatrzymali 38-latka, który w jednym ze sklepów spożywczych w Grudziądzu groził jego właścicielowi. Sprawca posługiwał się przy tym przedmiotem przypominającym broń. Podejrzany usłyszał już zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna może nawet na dwa lata trafić do więzienia.
 
 
W piątek 8 marca w godzinach wieczornych do jednego ze sklepów spożywczych w Grudziądzu wszedł mężczyzna, który skierował w stronę właściciela - sprzedawcy przedmiot przypominający broń. Przestępca, celując w stronę pokrzywdzonego, groził mu pozbawieniem życia. Ostatecznie napastnik wyszedł ze sklepu. 
 
 
Właściciel, obawiając się możliwości spełnienia gróźb, powiadomił o zdarzeniu policjantów. Grudziądzcy kryminalni, na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, bardzo szybko wytypowali sprawcę. Już następnego dnia, przed południem (9.03.19), policjanci zatrzymali podejrzewanego 38-latka. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli plastikową zabawkę przypominającą pistolet, której miał używać przestępca. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. 
 
Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania gróźb pozbawienia życia. 38-latek przyznał się do zarzucanego czynu.  Prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Ponadto ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, opuszczania kraju, a także został zobowiązany do poręczenia majątkowego .
 
Za to przestępstwo podejrzany może trafić do więzienia nawet na dwa lata.