joomla templates top joomla templates template joomla

Patrole policji na przystankach komunikacji miejskiej. Więcej kontroli w zakresie przestrzegania zasad i obostrzeń w tym noszenie maseczek i zachowania odpowiedniej ilości osób w pojazdach

info: Policja/KMP Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Od jutra obok miasta Grudziądz także powiat grudziądzki zostaję włączony do tak zwanej strefy czerwonej. Dlatego mieszkańcy powiatu muszą się liczyć z kolejnymi obostrzeniami. Policjanci każdego dnia weryfikują czy obowiązujące przepisy są respektowane.
 
W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 oraz w trosce o zdrowie mieszkańców na ulice Grudziądza i powiatu wyjdzie więcej policyjnych patroli, które weryfikować będą stosowanie się do przepisów i zwiększonych obostrzeń obowiązujących w tzw. czerwonej strefie.
 
 
W czwartek 15 października grudziądzcy mundurowi "wzięli pod lupę" przestrzeganie obostrzeń w środkach transportu publicznego. Wobec osób niezasłaniających ust i nosa były wyciągane konsekwencje przewidziane prawem.
 
W dalszym ciągu mundurowi wraz z przedstawicielami sanepidu sprawdzają placówki handlowo-usługowe i gastronomiczne zwracając uwagę na zachowanie klientów, a także obsługi.
 

Działania kontrolne będą kontynuowane każdego dnia, a mają one na celu przede wszystkim zdrowie mieszkańców. Osoby, które świadomie będą łamały wprowadzone nakazy muszą się liczyć z konsekwencjami.