joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzka akcja policji pod kryptonimem „Prędkość”. 58 kierowców odjechało z mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W niedzielę grudziądzcy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Zbyt szybka jazda to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze wyposażeni w laserowe mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdów z videorejestratorami sprawdzali, czy nie jeździmy zbyt szybko. 58 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.
 
 
W niedzielę 24 lutego grudziądzcy policjanci z „drogówki” uczestniczyli w ogólnokrajowych działania pod kryptonimem „Prędkość”. Akcja trwała od godz. 6.00 do 22.00. Brało w niej  udział 18 funkcjonariuszy z „drogówki”- to więcej niż zwykle możemy spotkać na naszych drogach. 
 
 
Wszystko po to by poprawić stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze skontrowali 137 pojazdów. W 58 przypadkach kierowcy dopuścili się zbyt szybkiej jazdy. W sytuacji nieznacznych przekroczeń policjanci stosowali pouczenia. Za znaczne przekroczenia mundurowi wypisywali mandaty.
 
Zbyt szybka jazda to nie tylko jedna głównych przyczyn wypadków i kolizji, ale także zdecydowanie większe ich skutki. Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do obowiązujących przepisów i warunków ruchu.