joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzka grupa „SPEED” w akcji z nowym laserowym miernikiem prędkości TruCam pozwalającym precyzyjne mierzyć prędkość i rejestrować wykroczenie

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z Grudziądza należący do grupy „SPEED” w służbie wykorzystywali nowoczesny laserowy miernik prędkości z cyfrową kamerą. Mundurowi ruszyli na drogę krajową nr 55 i za pomocą tego urządzenia sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą zbyt szybko. Efektem pracy mundurowych było ujawnienie 25 przypadków zbyt szybkiej jazdy. Konsekwencje jakie ponieśli kierujący to w większości grzywny w drodze mandatu. W przypadku jednego z wykroczeń, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.
 
 
Wczoraj środę 8 sierpnia grudziądzcy policjanci z grupy „SPEED” nadzorowali ruch na drodze krajowej nr 55. Funkcjonariusze z „drogówki” tym razem ruszyli w patrol oznakowanym radiowozem, ale na jego pokład zabrali laserowy miernik prędkości TruCam.
 
 
Nowoczesne urządzenie umożliwia precyzyjne dokonanie pomiaru prędkości wybranego przez policjanta pojazdu, a w dodatku rejestruje wykroczenie. Cyfrowa kamera znajdująca się w mierniku może posłużyć także do rejestracji innych przewinień. Zarejestrowany materiał stanowi niebudzący wątpliwości dowód popełnienia wykroczenia, który wykorzystywany jest też przed sądem.
 
Policjanci dokonywali pomiaru prędkości w sposób statyczny wybierając miejsca, gdzie najczęściej kierowcy „łamią” przepisy. Efektem niespełna ośmio godzinnej pracy funkcjonariuszy z grupy „SPEED” było ujawnienie 25 przekroczeń prędkości. 21-kierowców zostało ukaranych mandatami.
 
 
 
W 4 przypadkach mundurowi uznali, że wystarczającym środkiem represji za nieznaczne przekroczenia będzie pouczenie. W jednym z przypadków policjanci zatrzymali prawo jazdy. Dokument na 3 miesiące stracił 30-letni mężczyzna prowadzący forda transita, który na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu pędził 134 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 70 km/h.
 
Policjanci apelują o przestrzeganie ograniczeń prędkości i przypominają, że nie zawsze dozwolona prędkość jest bezpieczną.