joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzki monitoring rejestruje wykroczenia i przestępstwa. Nawet wtedy, kiedy wydaje się nam, że "nikt nie patrzy"

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzcy policjanci od kilku lat utrzymują stałą współpracę z monitoringiem miejskim w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Operatorzy kamer wychwytują najniebezpieczniejsze sytuacje na drodze, żeby rażące naruszenia przepisów nie pozostały bezkarne. Zabezpieczony materiał video trafia do policjantów, którzy ustalają sprawców wykroczeń i stosują wobec nich represje.
 
 
Grudziądzcy policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach w swych działaniach wykorzystują wszystkie dostępne możliwości, żeby poprawić stan bezpieczeństwa. Jedną z prowadzonych inicjatyw w tym względzie jest współpraca z monitoringiem miejskim. Szeroko rozwinięta sieć monitorowania miasta pozwala miedzy innymi na śledzenie niebezpiecznych zachowań na drogach.
 
 
Policjanci, którzy poddają analizie stan bezpieczeństwa w mieście przekazują wiadomości w tym względzie do osób nadzorujących pracę operatorów. Chodzi o to by wskazać miejsca najbardziej zagrożone skutkami zdarzeń i błędy jakie najczęściej są popełniane.
 
Szczególną troską objęto bezpieczeństwo pieszych. Wciąż duża ilość zdarzeń relacji kierujący–pieszy sprawiła, że operatorzy na prośbę policjantów baczniej przyglądają się zachowaniom kierowców w szczególności podczas zbliżania się i przejeżdżania przez oznaczone przejścia dla pieszych. W styczniu i w lutym bieżącego roku policjanci z Grudziądza likwidowali skutki 14 zdarzeń z udziałem osób pieszych, było to 6 wypadków i 8 kolizji drogowych. Połowa zdarzeń zaistniała na oznaczonych przejściach dla pieszych, a wina w większości leżała po stronie kierowców.
 
 
Do grudziądzkich policjantów w bieżącym roku trafiło już kilkanaście zarejestrowanych niebezpiecznych wykroczeń z monitoringu miejskiego. Sprawy kończy się nałożeniem mandatu lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Najczęstsze błędy kierowców to omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, wyprzedzanie bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych oraz nieudzielnie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznaczonych przejściach.