joomla templates top joomla templates template joomla

Niepokojąca informacja. Grudziądzkie Orliki będą przebadane, ponieważ niektóre z granulatów stosowanych na boiskach ze sztuczną trawą mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie użytkowników

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Jak informuje MORiW w związku z pojawiającymi się sygnałami z innych miast dotyczącymi potencjalnego negatywnego wpływu niektórych granulatów stosowanych na boiskach ze sztuczną trawą na zdrowie użytkowników, Ministerstwo Sportu zorganizowało pilotażowe badanie boisk by sprawdzić to zjawisko.
 
Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku zgłosił do programu dwa Orliki, którymi zarządza. Do bezpłatnych badań zakwalifikowało się boisko Orlik przy ul. Piłsudskiego, które powstało w 2008 roku.
 
 
MORiW jako zarządca Orlika nie otrzymał żadnych sygnałów o  negatywnym wpływie sztucznej nawierzchni boiska zlokalizowanego na Stadionie Centralnym na osoby korzystające.
 
Orlik wybudowany został zgodnie z przepisami i normami, które obejmowały również jakość granulatu. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, gdy pojawiła się możliwość bezpłatnego przebadania nawierzchni, zdecydowano się z niej skorzystać. Pobrane według instrukcji próbki zostaną przesłane do Ministerstwa Sportu, gdzie następnie będą poddane badaniu.