joomla templates top joomla templates template joomla

Idą Święta. Nie wycinaj nielegalnie choinek w lesie bo wpadniesz w fotopułakę. Strażnicy Miejscy będą kontrolowali również sprzedawców drzewek

info: Urząd Miasta, Grudziądz.

 
Straż Miejska w Grudziądzu rozpoczyna akcję kontroli targowisk pod kątem legalności pochodzenia drzewek iglastych.
 
Kontrole targowisk na terenie Grudziądza przeprowadzać będą funkcjonariusze Patrolu Ekologicznego oraz rewirowi wspólnie z leśniczym Lasów Komunalnych. Akcja, która potrwa do 23 grudnia br., ma na celu wyeliminowanie procederu nielegalnej sprzedaży choinek i stroiszu.
 
 
Strażnicy sprawdzają źródło pochodzenia sprzedawanego towaru. Obowiązkiem osób handlujących jest posiadanie dokumentu świadczącego o legalnym źródle pochodzenia asortymentu. 
Taka choinka stanęła na Rynku w Grudziądzu w 2014 roku 

W przypadku zakupionego drzewa i roślinności wymagana jest asygnata lub faktura wydana przez nadleśnictwo. Z kolei osoby posiadające własny las są zobowiązane do przedstawienia odpowiedniego zaświadczenia z właściwego urzędu gminy.
 
Za niestosowanie się do powyższych zasad, funkcjonariusze Straży Miejskiej mogą nałożyć mandat w wysokości do 500 złotych.
 
Regularną kontrolą objęte są również tereny Lasu Komunalnego oraz okolice Jeziora Tarpno – w celu wyeliminowania nielegalnej wycinki drzew, dewastacji roślinności i zaśmiecania terenów leśnych. Do nadzoru nad plantacjami wykorzystywane są również fotopułapki.