joomla templates top joomla templates template joomla

Jak niebezpieczny jest kierowca ciężarówki prowadzący "po pijaku" na autostradzie? Dwoje kierowców w regionie trafiło do aresztu, jednemu zabrano prawo jazdy

info: Policja, Grudziądz, Świecie włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Dzisiaj grudziądzcy policjanci prowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwa autostrada” w ramach międzywojewódzkich działań kujawsko – pomorskich i pomorskich policjantów. W rejonie miejsca poboru opłat na grudziądzkim węźle autostradowym mundurowi w białych czapkach sprawdzali stan trzeźwości kierowców korzystających z trasy szybkiego ruchu. Niestety znów nie wszyscy mogli jechać dalej. Natomiast policjanci świeckiej drogówki w przeciągu niespełna pół godziny wyeliminowali z ruchu na autostradzie dwóch kierujących pojazdami ciężarowymi, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie.
 
Dzisiaj w godzinach od 6.30 do 8.30  4 grudziądzkich policjantów intensywnie sprawdzało trzeźwość kierowców zamierzających wjechać lub zjeżdżających z autostrady. Działania pod nazwą „Trzeźwa autostrada” tym razem prowadzone były na terenie województwa kujawsko – pomorskiego i pomorskiego. 
 
W powiecie grudziadzkim funkcjonariusze nadzorem objęli  grudziądzki węzeł autostradowy, gdzie w rejonie punktu poboru opłat stróże prawa sprawdzali trzeźwość.  Mundurowi sprawdzili ponad 80 kierowców.
Niestety jeden z nich musiał zakończyć jazdę, gdyż zabronili mu tego policjanci. 52 – letni kierowca ciężarówki marki Man znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Tak wykazał użyty policyjny alkotest. 
 
Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Sprawca wykroczenia zawodowy kierowca zamierzał wjechać na trasę szybkiego ruchu. Kierowca może stracić prawo jazdy nawet na okres 3 lat, o tym zadecyduje sąd.
 
To już kolejny przypadek, wykluczenia z ruchu kierowcy, który zamierzał wjechać na trasę szybkiego ruchu. Z pewnością też to nie ostatnie działania policjantów w tym miejscu.
 
Natomiast wczoraj w poniedziałek 6 sierpnia pełniący służbę na A1 w miejscowości Nowe Marzy świeccy policjanci, krótko przed godzina 07 poddali kontroli drogowej kierującego pojazdem man. Był to 49 -letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. 
 
W tym samym miejscu w odstępie 25 minut przeprowadzili kontrolę innego samochodu man, którym kierował 49 -letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego i jak się okazało również w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego także ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 
 
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Każdy z nich za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi za nie kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także orzeczenie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi na okres do 15 lat. 
Policjanci apelują o rozwagę.