joomla templates top joomla templates template joomla

Jechali na światłach przeciwmgielnych. Zatrzymała ich policja. Pech chciał, że mieli przy sobie marihuanę i heroinę. Grożą im 3 lata więzienia

info: Policja Grudziądz.

 
Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie środków narkotycznych. Są to dwaj bracia w wieku 23 i 33 lat. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze znaleźli przy nich łącznie ponad 5 gramów marihuany i heroiny.
 
Do zdarzenia doszło w piątek 12 stycznia na ulicy Rybackiej w Grudziądzu. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód, który miał włączone światła przeciwmgłowe. 
 
 
 
W środku znajdowało się dwóch mężczyzn. Gdy kierowca uchylił szybę w pojeździe, funkcjonariusze poczuli woń marihuany i poprosili go by wysiadł. Okazał się nim 33-letni grudziądzanin. Mundurowi spostrzegli również, że w jednej ręce trzyma pozłotko. Gdy rozpakowali je, w środku znaleźli biały proszek. Wstępne badanie wykazało, że jest to heroina o wadze niespełna 1 grama.
 
Policjanci postanowili wylegitymować drugiego z mężczyzn znajdującego się w pojeździe. Okazał się nim 23-letni brat kierowcy. Po dokładniejszym sprawdzeniu jego odzieży, za gumką od dresów policjanci znaleźli woreczek strunowy z suszem roślinnym. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana o wadze prawie 5 gramów.
 
Bracia zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Na drugi dzień obaj usłyszeli zarzut posiadania środków narkotycznych, za co grozi do 3 lat więzienia.