joomla templates top joomla templates template joomla

Kary są zbyt niskie? Przy Jaśminowej teren przyległy do Jeziora Tarpno, znów pokrył się górą odpadów. Interwencję podjął Eko Patrol Straży Miejskiej

info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Teren przy ulicy Jaśminowej, przyległy do Jeziora Tarpno, znów pokrył się górą odpadów. Interwencję podjął Eko Patrol Straży Miejskiej. Miejsce uprzątnięto, a my przy tej okazji apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby reagowali na podobne sytuacje.
 
 
Zgłoszenie o zaśmieconym terenie przy ulicy Jaśminowej strażnicy odebrali w tym miesiącu. Okazało się, że chodzi o miejsce, które zostało uprzątnięte jesienią. Tym razem znów ktoś podrzucił tu liczne odpady.
 
Funkcjonariusze ustalili właściciela terenu, któremu wydano polecenie uprzątnięcia śmieci. Osoba ta wywiązała się z polecenia w ciągu dwóch dni, co potwierdziła odpowiednią dokumentacją. Odpady trafiły na składowisko śmieci.
 
 
Mając na uwadze, że na teren ten często podrzucane są śmieci, strażnicy zasugerowali, by objąć go stałym monitoringiem. Wszystko po to, by ująć sprawców wykroczeń i pociągnąć ich do odpowiedzialności prawnej, a także obarczyć kosztami wywozu odpadów.
 
Straż Miejska w Grudziądzu przy tej okazji apeluje: pamiętajmy, że w pobliżu tego miejsca znajduje się jedno z miejskich kąpielisk. Dbając o wizerunek oraz estetykę miejsc letniego wypoczynku, reagujmy i zgłaszajmy wszelkie tego typu niezgodne z prawem zachowania, tak, by konsekwencje podrzucania odpadów ponosili ich sprawcy, a nie wszyscy mieszkańcy.