joomla templates top joomla templates template joomla

Kaskadowy pomiar prędkości w Grudziądzu. W 32 przypadkach kierowcy dopuścili się zbyt szybkiej jazdy, zostaną ukarani

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzcy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja miała na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze skontrowali 110 pojazdów. W 32 przypadkach kierowcy dopuścili się zbyt szybkiej jazdy.
 
 
Wczoraj (09.07.19) grudziądzcy policjanci z „drogówki” uczestniczyli w ogólnokrajowych działaniach pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. 
 
 
Funkcjonariusze prowadzili statyczne kontrole na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Patrole były ustawione kolejno po sobie na niezbyt długim odcinku wyznaczonej trasy. Na drogi wyjechali też policjanci w nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorami, którzy dokonywali pomiarów prędkości w czasie jazdy.  
 
 
 
Akcja trwała od godz. 6.00 do 22.00. Brało w niej  udział 18 policjantów z „drogówki”. To więcej niż zwykle możemy spotkać na naszych drogach. Wszystko po to by poprawić stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze skontrowali 110 pojazdów. W 32 przypadkach kierowcy dopuścili się zbyt szybkiej jazdy. W sytuacji nieznacznych przekroczeń policjanci stosowali pouczenia. Za znaczne przekroczenia mundurowi wypisywali mandaty.