joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca BMW nie zauważył tramwaju na ul. Chełmińskiej. Motorniczy nie zdołał wyhamować i uderzył w jego lewy bok. Całą sytuację zarejestrowały kamery

info: Policja/KMP Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Do zderzenia osobowego bmw z tramwajem doszło wczoraj na ulicy Chełmińskiej w Grudziądzu. Na szczęście zdarzenie było niegroźne. Sprawca otrzymał mandat karny.
 
We wtorek 19 stycznia o godzinie 10:45 policjanci zostali powiadomieni o zderzeniu się osobowego bmw z tramwajem na ulicy Chełmińskiej w Grudziądzu. Natychmiast dyżurny w to  miejsce wysłał patrol ruchu drogowego. 
 
 
Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili, że 42-letni kierujący bmw jadąc ulicą Chełmińską z kierunku ulicy Bydgoskiej w kierunku ulicy Wiejskiej zamierzał skręcić w lewo do obiektów mieszczących się przy drodze. Mężczyzna jadąc zbliżył się do torowiska tramwajowego. 
 
Niestety nie zauważył, że z tego samego kierunku nadjeżdża tramwaj, który niestety nie zdołał wyhamować przed zbyt blisko jadącym  przy torowisku BMW i uderzył w jego lewy bok. Całą sytuację zarejestrowały kamery, które są zainstalowane w tramwaju.
 
Mundurowi za sprawcę zdarzenia uznali kierującego BMW. Na 42-latka policjanci nałożyli mandat oraz punkty karne.
 
Policjanci apelują o zwiększenie uwagi gdy poruszamy się w rejonie torowiska lub przejazdu tramwajowego. Droga hamowania tramwaju jest 5-cio krotnie dłuższa niż pojazdu osobowego.