joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca ciężarówki jadąc autostradą jadł cukierki z alkoholem, kiedy zajechał do Grudziądza zajęła się nim policja. Akcja "Trzeźwy kierujący" na węźle autostradowym

info: Policja, Grudziądz; fot: google włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W piątkowy poranek 13 kwitnia sześciu grudziądzkich policjantów kontrolowało stan trzeźwości kierowców na grudziądzkim węźle autostradowym. To lokalne działania przygotowane przez policjantów z „drogówki”. Spośród około 500 sprawdzonych 2 osoby straciły prawo jazdy.
 
W piątek w godzinach od 6.30 do 9.00 grudziądzcy policjanci prowadzili akcję "Trzeźwy kierujący". Mundurowi tym razem sprawdzali trzeźwość kierujących na grudziądzkim węźle autostradowym.
 
 
Policjanci kontrolowali nie tylko kierujących zamierzających wjechać na drogę szybkiego ruchu, ale także tych, którzy z tej drogi zjeżdżali do Grudziądza. Dwóch kierowców zakończyło jazdę w tym miejscu, bo nie byli trzeźwi. Obaj zatrzymani kierujący wcześniej przejechali po kilkadziesiąt kilometrów autostradą będąc na „dwóch gazach”.
 
Ponad promil alkoholu w organizmie miał prowadzący ciężarówkę marki Man. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że jadł cukierki z alkoholem…. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz będzie odpowiadał  za popełnione przestępstwo - kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 
 
 
Samochód z naczepą od policjantów odebrał trzeźwy kierowca, który mógł bezpiecznie wjechać do naszego miasta. Kolejny zatrzymany po alkoholu to mężczyzna prowadzący dostawczego volkswagena. Kierowca miał ponad 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym przypadku zatrzymany popełnił wykroczenie drogowe, funkcjonariusze odebrali mu też prawo jazdy. Obydwie sprawy trafią teraz do sądu. Sędziowie zadecydują na jak długo bezmyślni kierujący będą musieli powstrzymać się od jazdy za kierownicą.
 
Zachowanie obydwu kierujących to skrajna nieodpowiedzialność. Policjanci z grudziądza zapowiadają kolejne akcje mające na celu eliminowanie z ruchu kierowców po alkoholu. Im więcej takich kierowców funkcjonariusze wykluczą z ruchu, to na drogach będzie bezpieczniej.