joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca junaka został zatrzymany ponownie przez policjantów. Nic się nie przejął orzeczonym przez sąd zakazem prowadzenia pojazdów

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W miniony piątek 1 marca grudziądzcy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie powinni siadać za kierownicą. Obydwaj mężczyźni byli już wcześniej karani i sąd zakazał im prowadzić pojazdy. Nieodpowiedzialni kierowcy mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.
 
 
W piątek w ręce grudziądzkich policjantów wpadło dwóch kierowców, którzy niestosowali się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. To jeden ze środków karnych jaki wymiar sprawiedliwości może zastosować wobec kierowców naruszających przepisy prawa, których sprawy rozpatruje.
 
 
W miejscowości Przesławice policjanci z posterunku w Łasinie zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego motorowerem marki Junak. Po sprawdzeniu osoby w policyjnej bazie informacji okazało się, że 47 – letni mężczyzna nie powinien kierować pojazdami, gdyż zabronił mu tego sąd. Prowadzący motorower był trzeźwy, jednak funkcjonariusze nie pozwoli już na dalszą jazdę.
 
Kolejnego kierującego policjanci wykluczyli z ruchu na grudziądzkim węźle autostradowym. Funkcjonariusze w tym miejscu zatrzymali do kontroli samochód renault. Pojazdem kierował 63 – letni mężczyzna, wobec którego sąd także orzekł zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi w tym przypadku uniemożliwili dalszą jazdę wydając decyzję odholowania auta. Kierowca, który chciał wjechać na autostradę był trzeźwy.
 
Wkrótce nierozważnymi kierowcami ponownie zajmie się sąd, gdyż tam policjanci skierują ich sprawy. Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.