joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca miał 3 promile, nie posiadał prawa jazdy, a auto jakim podróżował od trzech lat nie przeszło przeglądu technicznego. W komplecie brakowało ubezpieczenia OC

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
W sobotę w powiecie grudziadzkim niestety na drogach nie zabrakło kierujących na „podwójnym gazie”. 
 
Policjanci z grudziądzkiej grupy Speed, tuż przed godziną 8:00 w miejscowości Pokrzywno na drodze W534 zauważyli kierującego samochodem seicento, który jedzie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak się później okazało, to był dopiero początek „grzechów” kierowcy. 
 
 
Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Mundurowi w trakcie kontroli ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, pojazd od trzech lat nie był poddany obowiązkowym badaniom technicznym oraz nie posiada ubezpieczenia OC. A kierowca… ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 
 
Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny, powiadomili Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o braku ubezpieczenia OC, a pojazd odwieziono lawetą na parking strzeżony.
 
Tego samego dnia tuż po godzinie 9:00 również policjanci grudziądzkiej "drogówki" zatrzymali do kontroli 31-letnią kierującą oplem astra. I w tym przypadku w pojeździe kierującej unosiła się woń alkoholu. Policyjne urządzenie wskazało promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierującej uprawnienia do kierowania.