joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca potrącił motorowerzystę na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Rapackiego w Grudziądzu, a następnie uciekł z miejsca nie udzielają mu pomocy. Policja odnalazła kierowcę, noc spędził w areszcie

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
W piątek 26 czerwca na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Rapackiego w Grudziądzu doszło do groźnego wypadku drogowego. Kierujący volkswagenem potrącił motorowerzystkę, a następnie uciekł z miejsca nie udzielając jej pomocy.

W piątkowe południe (26.06) na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Rapackiego w Grudziądzu, kierujący samochodem Volkswagen Touran nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 67-letniej kierującej motorowerem w wyniku czego doprowadził do ich zderzenia. Po zderzeniu sprawca nie udzielając pomocy potrąconej, uciekł z miejsca wypadku. Poszkodowaną z ciężkimi obrażeniami przetransportowano do szpitala w Grudziądzu.
 
 
Sprawca wypadku cieszył się wolnością zaledwie dwa dni. Praca grudziądzkich kryminalnych pozwoliła na ustalenie danych sprawcy i zatrzymanie go już w niedzielę (28.06). Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Grudziądza. Noc spędził w policyjnym areszcie. Mundurowym udało się również odnaleźć ukryty samochód, którym sprawca się poruszał. Został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.
 

Jeszcze dziś 41-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Za spowodowanie wypadku drogowego, nie udzielenie pomocy oraz ucieczkę z miejsca, grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.