joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca potrącił rowerzystę przejeżdżającego po przejściu dla pieszych na Paderewskiego w Grudziądzu. 36-latek z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Kierujący osobowym daewoo na ul. Paderewskiego w Grudziądzu potrącił rowerzystę. Z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

We wtorek 8 sierpnia o godzinie 16:45 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na ul. Paderewskiego w Grudziądzu. Natychmiast wysłał w to miejsce policjantów z „drogówki”.
 
Na miejscu mundurowi ustalili, że 81-letni kierujący osobowym daewoo jadąc ulicą Paderewskiego w kierunku ulicy Dębowej, potrącił przejeżdżającego po przejściu dla pieszych 36-letniego rowerzystę. Mężczyznę z ciężkimi obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala. Na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca, oględziny pojazdów oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Kierującemu daewoo zatrzymano uprawnienia do kierowania. Teraz śledczy wyjaśniać będą wszelkie okoliczności tego potrącenia.
 
 
Policjanci apelują o zwracanie szczególnej uwagi w rejonach przejść dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów czy skrzyżowaniach. O tej porze roku często występuje oślepiające słońce, szczególnie w godzinach porannych. W wielu przypadkach utrudnia ono ocenienie nam sytuacji czy też dostrzeżenie innego uczestnika ruchu.
 
By zapobiegać skutkom oślepienia i zabezpieczyć się sprzeciw zagrożeniu, jakie niesie ze sobą to zjawisko, warto mieć zawsze ze sobą okulary przeciwsłoneczne (zwłaszcza modele z polaryzacją). Ponadto należy zadbać o czyste szyby oraz wyrobić sobie nawyk automatycznego zdjęcia nogi z gazu, gdy zostajemy oślepieni przez słońce.
 
Wszystko dla bezpieczeństwa naszego i innych użytkowników drogi.