joomla templates top joomla templates template joomla

Kierująca citroenem potrąciła dwóch pieszych przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Grudziądzcy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pieszych. Kierująca citroenem potrąciła dwóch pieszych przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych.
 
Obie osoby z urazami zostały przetransportowane do szpitala. W dniu wczorajszym tj. 09 czerwca około godziny 14.50 na ulicy Małogroblowej w Grudziądzu doszło do niebezpiecznego zdarzenia w rejonie przejścia dla pieszych. 35 – letnia kierująca pojazdem citroen nie zauważyła dwóch pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych. Doszło do potrącenia.
 
 
W wyniku zdarzenia obie osoby doznały urazów rąk i zostały przetransportowane do szpitala gdzie okazało się, że ich obrażenia są na tyle poważne, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Policjanci pracujący na miejscu w związku ze spowodowaniem zdarzenia drogowego zatrzymali kierującej elektronicznie prawo jazdy.
 
 
Kierującej za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Kierowco pamiętaj! Nowe przepisy, które weszły w życie w dniu 1 czerwca 2021 roku obligują cię do zachowania szczególnej ostrożności , ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, jak i chcącemu przez nie przejść.