joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca mana, przed kontrolą na Solidarności w Grudziądzu, zamienił się z pasażerem miejscami. Jak się okazało nie posiadał uprawnień. Policjanci jednak zauważyli te manewr

info: Policja/Bydgoszcz; fot: policja/archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Kierujący ciężarowym manem, krótko przed kontrolą drogową, zamienił się z pasażerem miejscami. Ta dość nietypowa sytuacja nie umknęła uwadze mundurowych. Jak się okazało, kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, stąd ta zamiana.
 
Do zdarzenia doszło wśrodę 25 listopada na skrzyżowaniu ulic Lotniczej i Solidarności w Grudziądzu. Tam funkcjonariusze „drogówki”, jadący za ciężarowym manem, dali kierującemu sygnał do zatrzymania. 
 
 
Mężczyzna dostosował się do polecenia policjantów. Pojazd zjechał ze skrzyżowania i zatrzymał się. Za kierownicą jednak nie siedziała już ta sama osoba, której mundurowi dali sygnał. Co oczywiście nie umknęło „czujnemu oku” policjantów. Mężczyźni zdążyli zamienić się miejscami, a powód tego był prosty – kierowca nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu. 
 
W czasie kontroli obaj przyznali się do próby oszustwa i obaj też zostali ukarani mandatami. 19-latek za brak prawa jazdy dla danej kategorii pojazdu, a 39-latek za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę niemającą wymaganych uprawnień.