joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejne zatrzymane prawa jazdy kierowców za nadmierną prędkośc w obszarze zabudowanym. Działania grudziądzkiej grupy „SPEED”

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Funkcjonariusze z grudziądzkiej grupy „SPEED” intensywnie pracują ścigając i represjonując sprawców wykroczeń drogowych. 20 ujawnionych wykroczeń to efekt wczorajszej (14.10.2019) służby, podczas której policjanci zmuszeni byli, aż dwa razy odbierać uprawnienia do kierowania.
 
 
Wczoraj (14.10.2019) policjanci z grudziądzkiej grupy „SPEED” nadzorowali ruch na drodze krajowej nr 55 wykorzystując w służbie nieoznakowany radiowóz bmw z videorejestratorem, oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu. Funkcjonariusze jak zwykle zwracali szczególną uwagę na kierowców dopuszczających się przekroczeń dopuszczalnych prędkości. O godz. 9.40 policjanci podczas patrolu obwodnicy miasta na ul. Solidarności w Grudziądzu zauważyli szybko jadące audi. 
 
 
Mundurowi ruszyli za pojazdem i dokonali pomiaru prędkości jazdy. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto pędziło 110 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając prędkość o 60 km/h. Szybką jazdę natychmiast przerwali policjanci, zatrzymując samochód do kontroli. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała 28-letnia kobieta, która została ukarana mandatem za powyższe wykroczenie. Na konto amatorki szybkiej jazdy wpłynęło też 10 punktów karnych. 
 
To jednak nie wszystkie dolegliwości znacznego przekroczenia prędkości, gdyż zgodnie z obowiązującym prawem funkcjonariusze zatrzymali Pani prawo jazdy. Dokument na 3 miesiące odbiera się każdemu kierowcy, który dopuści się przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W toku całej służby policjanci ujawnili aż 20 różnych wykroczeń drogowych. 11 kierowców zostało przyłapanych na zbyt szybkiej jeździe. W większości przypadków policyjna kontrola kończyła się wypisaniem mandatu. Niestety jeden z kierowców jadący skodą, który przekroczył prędkość o 23 km/h na ul. Peszkowskiego podpadł podwójnie. 
 
Policjanci wyczuli od 52-latka alkohol. Badanie alkotestem wskazało, że mężczyzna dopuścił się jazdy w stanie po użyciu alkoholu popełniając wykroczenie. W tym przypadku kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy i zakazem dalszej jazdy. Funkcjonariusze wkrótce skierują wniosek o ukaranie nierozważnego kierowcy przez sąd.