joomla templates top joomla templates template joomla

Jak niebezpieczna jest ciężarówka prowadzona przez nietrzeźwego? Kolejni kierowcy samochodów ciężarówych "na podwójnym gazie" w "trzeźwy poranek" w Grudziądzu zakończyli podróż po kontroli drogowej

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

„Trzeźwy kierujący” to cykliczna akcja prowadzona przez policjantów. Zamierzeniem tych działań jest sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej ilości kierujących, ujawnienie tych co kierują po spożyciu alkoholu i wycofanie ich z ruchu. Wczoraj policjanci odebrali prawo jazdy dwóch kierowcom, którzy popełnili wykroczenia. Ich sprawy trafią do sądu.
W czwartek 11 października jedenastu funkcjonariuszy z „drogówki” intensywnie sprawdzało stan trzeźwości kierujących w ramach działań wzmożonych „Trzeźwy kierujący”. Działania trwały w sumie 6 godzin. Policjanci najpierw w godzinach rannych, a później wieczornych sprawdzili czy kierowcy nie jeżdżą na „dwóch gazach”.
Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 885 kierowców. Dwie osoby prowadzące samochody dostawcze musiały zakończyć jazdę, gdyż znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu. 
 
Policjanci zatrzymali im prawa jazdy i nie zezwolili na dalszą jazdę. Stan po użyciu alkoholu za kierownicą to wykroczenie w ruchu drogowym. Nierozważni kierowcy będą odpowiadać za swoje czyny przed sądem. Mogą stracić prawo jazdy nawet na 3 lata.