joomla templates top joomla templates template joomla

Krajowa Mapa Zagrożeń cieszy się dużą popularnością w Grudziądzu. Źle zaparkowane pojazdy, spożywanie alkoholu w niedozwolonym miejscu i inne zgłoszenia są eliminowane przez policjantów

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzcy policjanci intensywnie pracują nad eliminacją wszystkich zagrożeń zgłoszonych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń przez mieszkańców. Od początku funkcjonowania tego narzędzia wyeliminowano już ponad 70 % z wszystkich potwierdzonych zgłoszeń w powiecie grudziądzkim.
 
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w naszej jednostce od września 2016 r. To internetowe narzędzie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego powiatu. Dotychczas policjanci przyjęli ponad 2000 różnego rodzaju zgłoszeń. Mundurowi weryfikują każde ze zgłoszeń w możliwie najkrótszym czasie. 
 
 
W przypadku potwierdzenia przekazanych informacji funkcjonariusze podejmują interwencje. Praca mundurowych w niektórych przypadkach szybko doprowadza do wyeliminowania zagrożenia, w innych policjanci pojawiają się w wskazanych miejscach i interweniują cyklicznie tak długo, aż problem przestanie istnieć.
 
Stróże prawa wykorzystują przekazane informacje za pomocą KMZB w trakcie planowania służby. Funkcjonariusze kierowani są do pełnienia służby w wskazane przez mieszkańców miejsca zagrożone. Zwiększenie ilości patroli prewencyjnych i prowadzenie działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to także działania policjantów mające na celu eliminacje zgłoszonych zagrożeń.
 
Policjanci wyeliminowali w 2016 r. 100 % potwierdzonych zgłoszeń, w 2017 r. 96 %, a w 2018 r. 34 %. Wszystkie podejmowane działania przynoszą zamierzony efekt. Policjanci są skrupulatni w swych działaniach, które czasem jednak trzeba prowadzić długoterminowo, żeby wyeliminować zgłoszony problem.