joomla templates top joomla templates template joomla

Brak maseczki może być kosztowny, 500 zł mandatu, a nawet grzywna do 5 tys. zł. Policyjne kontrole w grudziądzkich sklepach osiedlowych i galeriach handlowe na terenie miasta

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Grudziądzcy policjanci systematycznie patrolują miejsca przestrzeni publicznej, gdzie gromadzi się wiele osób i sprawdzają, czy przestrzegane są przepisy sanitarne. Jeśli nie dostosujemy się do obowiązujących ograniczeń możemy zostać ukarani grzywną w wysokości do 500 zł.

W minionym tygodniu grudziądzcy policjanci sprawdzali małe osiedlowe sklepy, a także markety i galerie handlowe pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem. Zasady są proste - odległość co najmniej półtora metra od innych klientów, dezynfekcja dłoni i zasłonięte usta oraz nos.
 
Większość mieszkańców stosuje się do obowiązującego przepisu mówiącego o noszeniu maseczek w zamkniętych miejscach publicznych. Niekiedy zdarzają się osoby, które zapominają o tym obowiązku. O tym właśnie przepisie przypominali policjanci z grudziądzkiej komendy podczas patrolowania obiektów handlowych.
 

Policja przypomina!

Osoby, które dopuszczają się łamania prawa, mogą spodziewać się konsekwencji. Stróże prawa mogą nałożyć na osoby popełniające wykroczenia mandat w kwocie do 500 złotych. Istnieje także możliwość skierowania wniosku o ukaranie do sądu, gdzie wysokość nałożonej grzywny może wynieść nawet do 5000 złotych.

Ponadto o łamaniu obowiązujących przepisów związanych z koronawirusem informowany jest również sanepid. Służby sanitarne niezależnie od wyciągniętych konsekwencji przez stróżów prawa, mają możliwość nałożenia kary w wysokości do 30 tys. złotych.

Pamiętajmy, że wprowadzone ograniczenia mają działać nie przeciwko, ale dla dobra mieszkańców. Podchodząc lekceważąco do wprowadzonych obostrzeń narażasz siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia.