joomla templates top joomla templates template joomla

Zarzuty dla ucznia IV LO. Za rozpylenie gazu w szkole i umyślne uszkodzenie ciała grozi mu do 5 lat więzienia

info: Policja Grudziądz; video: Archiwum/eReporter24.pl.

 
Działanie ucznia jednego z liceów w Grudziądzu doprowadziło do mobilizacji niemal wszystkich służb ratunkowych w mieście. W wyniku rozpylenia przez niego gazu pieprzowego, ze szkoły ewakuowano łącznie prawie 1000 osób, z czego ponad 20 wymagało pomocy medycznej. Policjanci bardzo szybko ustalili jego tożsamość i go zatrzymali. 18-latek odpowie teraz za umyślne uszkodzenie ciała.
 
Do zdarzenia doszło we wtorek 19 grudnia ok. godz. 11:30 w Zespole Szkół przy ul. Sobieskiego 12 w Grudziądzu. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu otrzymał zgłoszenie, że w szkole rozpylona została jakaś drażniąca substancja.
 
 
 
Na miejscu, biorąc pod uwagę istniejące realne zagrożenie dla życia i zdrowia uczniów oraz pracowników,  skierowano  kilka patroli. Jeszcze przed przybyciem funkcjonariuszy, dyrekcja szkoły podjęła decyzję o ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w obiekcie. Łącznie placówkę opuściło prawie 1000 osób. Ponad 20 z nich z objawami zatrucia zostało przewiezionych przez karetki do szpitala.

Policjanci niezwłocznie po przybyciu na miejsce zajęli się ustalaniem przebiegu całego zajścia. W bardzo szybkim czasie mundurowi wytypowali osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Byli to trzej 18-latkowie- uczniowie liceum wchodzącego w skład Zespołu Szkół, gdzie rozegrało się całe zajście. 
 
 
Wszyscy trzej jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani, a jeden z nich usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia ciała. Mundurowi znaleźli również i zabezpieczyli pojemnik z gazem pieprzowym, który został rozpylony w szkole.

W czwartek 21 grudnia na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec 18-latka, dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za popełniony czyn grozi mu do 5 lat więzienia.
 
 
 

Komentarze  

0 # Henryk 2018-01-02 17:09
zero litości dla gnoja!!!!
nie mam zamiaru dokładać się z własnego portfela do kretyńskich żartów 3 przygłupów. Licealiści kur...a!!!!.............
KWIAT MŁODZIEŻY GRUDZIĄDZKIEJ.. ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować