joomla templates top joomla templates template joomla

Mężczyzna usiłował uciec przed ścigającym go radiowozem… motorowerem. 43-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie

info: KMP, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim zatrzymali 43-latka, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Mężczyzna usiłował uciec przed ścigającym go radiowozem… motorowerem. 43-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 
 
 
Do zdarzenia doszło w srodę 13 lutego ok. godz. 18:00 w miejscowości Radzyń Chełmiński. Dzielnicowi zauważyli nadjeżdżającego z naprzeciwka kierującego motorowerem, którego postanowili podjąć do policyjnej kontroli drogowej. Policjanci zjechali na jego pas ruchu i włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierujący motorowerem ominął ich i pojechał dalej. 
 
 
W związku z powyższym dzielnicowi pojechali za nim, cały czas dając mu sygnały do zatrzymania. Kierujący motorowerem nie reagował na nie i wciąż kontynuował swoją jazdę, w związku z powyższym policjanci wyprzedzili go i zajechali drogę uniemożliwiając przejazd. Motorowerzysta widząc, że nie zdoła tym razem ominąć radiowozu, zatrzymał się, porzucił swój pojazd i zaczął uciekać w pobliskie pola. 
 
Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali go, obezwładnili i wylegitymowali. Motorowerzystą okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Ponadto badanie wykazało, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej i jazdę w stanie nietrzeźwości stanie przed sądem.