joomla templates top joomla templates template joomla

Młodzież, uczniowie mający problemy z alkoholem i używkami będą namawiani do zgłoszenia się na "odwyk", do udziału w programie profilaktycznym pomagającym "uciec" z uzależnienia

info: Straż Miejsk, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzcy strażnicy miejscy włączyli się kampanię, której celem jest promowanie trzeźwości wśród małoletnich mieszkańców miasta. Będą rozdawać ulotki zarówno młodym ludziom, którzy nie ukończyli 18. roku życia, jak i ich rodzicom.
 
 
To efekt współpracy Straży Miejskiej w Grudziądzu z Komendą Miejską Policji oraz Centrum Profilaktyki i Terapii, które włączają się do programu „Fred”. Jest to program wczesnej, krótkiej interwencji dla młodych osób, której mają problemy w związku z używaniem alkoholu, ale również innych środków odurzających, takich jak narkotyki czy dopalacze.
 
 
Rolą strażników będzie rozdawanie specjalnych ulotek promocyjnych. Będzie się tak działo w przypadku podejmowania interwencji wobec osoby małoletniej, która spożywa alkohol. Jeśli strażnikom uda się wejść w kontakt z rodzicami takiej osoby, także i oni otrzymają specjalną ulotkę, dedykowaną właśnie rodzicom.
 
W sporządzanej notatce, która po przeprowadzeniu interwencji trafiać będzie do Policji, zaznaczone zostanie, że dana młoda osoba otrzymała ulotkę. Zachęca ona do zgłoszenia się do programu profilaktycznego. Jest on skierowany do osób przed ukończeniem 18. roku życia, które mają problem z alkoholem i innymi używkami, a które chciałyby się z nim uporać. Program polega przed wszystkim na uczestnictwie w zajęciach warsztatowych i spotkaniach z psychologiem, organizowanych przez Centrum Profilaktyki i Terapii.