joomla templates top joomla templates template joomla

Monitoring w walce z piratami drogowymi. Wjazd na czerwonym świetle, potrącenia pieszych lub innych uczestników ruchu drogowego, nieprawidłowe parkowanie

info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Dużą liczbę różnych zdarzeń drogowych oraz wiele interwencji wobec leżących osób odnotował w pierwszych miesiącach tego roku miejski monitoring. Operatorzy ujawnili aż 240 wykroczeń na drogach.
 
 
W styczniu i lutym tego roku kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały bardzo dużo niewłaściwych zachowań na drodze. Najwięcej – bo aż 167 z nich – dotyczyło nieprawidłowego parkowania. Przypomnijmy, że egzekwowanie przepisów ruchu drogowego ze zwróceniem szczególnej uwagi na nieprawidłowe parkowanie pojazdów poprzez wzmożone kontrole jest jednym z głównych zadań postawionych przed Strażą Miejską w 2019 roku.
 
 
Ale wśród odnotowanych w tym roku zdarzeń drogowych są też bardzo groźne, jak dotyczące wjazdu na czerwonym świetle, potrąceń pieszych lub innych uczestników ruchu drogowego.
 
Kolejną grupą kategorii, w której zanotowano wzrost, jest tzw. leżący człowiek. W pierwszych dwóch miesiącach tego roku było aż 30 takich przypadków, podczas gdy w analogicznym okresie roku poprzedniego było ich 8 (podobnie jak dwa lata wcześniej). Dodać należy, że nie każda leżąca osoba, wobec której interweniują strażnicy, jest pod wpływem alkoholu. Zdarzają się przypadki, gdzie operatorzy monitoringu zauważyli osoby mające problemy ze zdrowiem, na przykład padaczkę.
 
 
Poniżej znajdują się nagrania z kamer monitoringu pokazujące niebezpieczne zachowania na drodze oraz interwencje wobec leżącego człowieka.