joomla templates top joomla templates template joomla

Motocyklista rozpędził się do 130 km/h, w miejscu, gdzie można max do 70 km/h. Prowadzący yamahę został pozbawiony prawa jazdy

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” na obwodnicy miasta zatrzymali do kontroli motocyklistę, który w obszarze zabudowanym pędził 130 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 70 km/h. 24-letni mężczyzna prowadzący yamahę został ukarany mandatem za zbyt szybką jazdę. Przekroczenie prędkości o 60 km/h skutkowało również zatrzymaniem prawa jazdy.
 
 
W sobotę 20 kwietnia grudziądzcy policjanci z „drogówki” patrolowali obwodnicę Grudziądza nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. W pewnym momencie na ul. Jana Pawła II funkcjonariusze zauważyli bardzo szybko jadącego motocyklistę. 
 
 
 
Policjanci dokonali pomiaru prędkości jazdy jednośladowego pojazdu marki Yamaha. Policyjny videorejestrator wskazał, że motocyklista pędził 130 km/h. Mundurowi natychmiast przerwali zbyt szybka jazdę zatrzymując kierowcę do kontroli. Okazało się, że pojazdem kieruje 24–letni mężczyzna. 
 
Policyjna kontrola zakończyła się mandatem, 10 punktami karnymi oraz zatrzymaniem prawa jazdy. Policjanci o przekroczeniu prędkości powyżej 50 km/h powiadomią starostę, który wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy.
 
 
 
Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że skutki zdarzeń zależne są właśnie od prędkości. W okresie wielkanocnego weekendu policjanci z Grudziądza trzykrotnie odbierali prawa jazdy z tego powodu.