joomla templates top joomla templates template joomla

Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Są już pierwsze stłuczki i utrudnienia w ruchu, w związku z czym grudziądzcy policjanci apelują o ostrożność

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Pojawiły się pierwsze przymrozki. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Są już pierwsze stłuczki i utrudnienia w ruchu, w związku z czym grudziądzcy policjanci apelują o ostrożność. 
 
 
Okres jesienno-zimowy to trudny czas, spędzający niejednemu kierowcy sen z powiek. Warunki na drodze wymagają od posiadaczy „czterech kółek” większego refleksu i wyobraźni. Przymrozki, które towarzyszą nam w ciągu ostatnich godzin, utrudniają prowadzenie samochodu. Na drogach jest bardzo ślisko, o czym przekonało się już kilku kierowców z powiatu grudziądzkiego, którzy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drogach. 
 
 
Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd. Warto pamiętać, że przy prędkości 50 km/h samochód w ciągu 1 sekundy przejeżdża około 14 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 26 metrów, na mokrej 30, a na śliskiej jezdni 46 metrów. Natomiast przy prędkości 90 km/h w ciągu 1 sekundy samochód przejeżdża dystans 25 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 70 metrów, na mokrej 90, a na śliskiej 140 metrów. 
 
Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę. Zachowajmy również cierpliwość, stojąc w ulicznych korkach. Pośpiech w takich sytuacjach może doprowadzić do tragedii. Przypominamy kierowcom także o zmianie opon letnich na zimowe.