joomla templates top joomla templates template joomla

Na lądzie, w wodzie i na rowerze. Grudziądzcy policjanci pojawili się w mieście na rowerach, patrolują ścieżki wzdłuż Wisły, a także tereny leśne

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzcy policjanci z sezonowego posterunku wodnego pojawili się w mieście na rowerach. Funkcjonariusze patrolowali w ten sposób okolice Wisły nadzorując jednocześnie ruch na drodze rowerowej. „Wodniacy” będą wykorzystywać rowery przede wszystkim, żeby szybko i sprawnie dojechać w miejsca niedostępne dla samochodu.
 
 
Grudziądzcy policjanci w służbie wykorzystują rowery. W niektórych sytuacjach ten środek transportu staje się niezastąpionym. 
 
Policyjny patrol na jednośladach jest w stanie szybko i sprawnie dotrzeć do miejsc, gdzie nie da się dojechać autem. Szczególnie przydatny będzie w terenie leśnym, przy zbiornikach wodnych oraz w rejonie Wisły. Rowery to tylko jeden z środków transportu grudziądzkich „wodniaków”. 
 
 
Funkcjonariusze w codziennej służbie wykorzystują nowoczesny samochód terenowy marki Ford oraz łódź motorową.
 
Miejscowych funkcjonariuszy z posternku wodnego w pracy wspomaga czterech funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy, którzy w szczególności pilnują porządku w rejonie największego w mieście jeziora rudnickiego.