joomla templates top joomla templates template joomla

Na wnuczka, na policjanta, tym razem na "kolegę" z Messengera. Oszust poprosił o pieniądze, które miały być przekazane za pomocą BLIKa. "Naciął się" bo właścicielem konta okazał się policjant

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Za pomocą komunikatora Messenger z jednym z policjantów z Grudziądza skontaktował się jego kolega. Dobry znajomy prosił o szybką pożyczkę. Pieniądze miały zostać przekazane za pomocą kodu BLIK. Czujny funkcjonariusz jednak wyczuł podstęp. Okazało się, że to przestępca chciał wyłudzić pieniądze.
 
 
W czwartek 25 czeerwca za pomocą komunikatora Messenger z jednym z policjantów z komendy w Grudziądzu skontaktował się jego kolega. Znajomy chciał pożyczyć pieniądze, które miały zostać przelane na konto za pomocą kodu BLIK. Piszący używał różnych argumentów, żeby skorzystać właśnie z tej opcji robienia przelewów i to wzbudziło podejrzenie funkcjonariusza.
 
 
Funkcjonariusz zatelefonował do kolegi i wtedy okazało się, że to nie on prowadził korespondencję. Przestępca włamał się na konto komunikatora i podawał się za znajomego. Szybka reakcja policjanta spowodowała, że zainteresowany natychmiast zmieniał hasło, którym posługiwał się oszust.
 
Policjanci ostrzegają – jeśli otrzymasz od znajomego prośbę o przelew za pomocą kodu BLIK zadzwoń do tej osoby i potwierdź jej żądanie. BLIK to szybka płatność, której po potwierdzeniu nie uda się już cofnąć.