joomla templates top joomla templates template joomla

Z nożem w ręce napadli na kobietę grożąc i żądając wydania pieniędzy, a potem na 17-latka żądając oddania telefonu. Sprawców zatrzymano

info: Policja Grudziądz.

 
Grudziądzcy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie dwóch rozbojów w centrum miasta. Są to kobieta i mężczyzna w wieku 22 i 44 lat. Oba zdarzenia miały miejsce tego samego dnia i dzieliło je tylko kilkanaście godzin. Na wniosek policjantów i prokuratora Sąd aresztował ich na 2 miesiące. Grudziądzanom grozi do 12 lat więzienia.
 
Do obu zdarzeń doszło w miniony piątek 5 stycznia. Pierwszą ofiarą rozbójników była 35-letnia kobieta, która wracała późnym wieczorem z pracy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podeszła do niej młoda dziewczyna wraz z mężczyzną, a następnie grożąc nożem zażądali wydania wszystkich wartościowych przedmiotów.
 
 
 
Zaledwie kilkanaście godzin później, działając w ten sam sposób, sprawcy zażądali telefonu od 17-letniego grudziądzanina. Policjanci niezwłocznie przystąpili do działania i już na drugi dzień mieli wytypowanych sprawców obu rozbojów. Okazali się nimi kobieta i mężczyzna w wieku 22 i 44 lat.
 
Para grudziądzan bardzo szybko została namierzona i zatrzymana. Policjanci zabezpieczyli też nóż, którym sprawcy mieli grozić pokrzywdzonym i odzyskali część utraconego w ten sposób mienia.
 
W środę 10 stycznia mężczyzna i kobieta zostali doprowadzeni do Sądu, który uwzględniając wnioski prokuratora zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy. Grudziądzanom grozi do 12 lat więzienia. Trwa dalsze śledztwo w tej sprawie.