joomla templates top joomla templates template joomla

Najpierw ukradł portfel z niewielką kwota pieniędzy mężczyźnie na przystanku. Kolejnego dnia już samochodu marki Chevrolet, który spowodował kolizję

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Kradzież rozbójnicza, kradzież samochodu i spowodowanie kolizji drogowej to przestępstwa i wykroczenie, które w krótkim czasie w Grudziądzu popełnił zatrzymany 37-latek. Mężczyzna usłyszał w miejscowej prokuraturze zarzuty, a decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Podejrzany może trafić do więzienia nawet na 10 lat.
 
 
W sobotę (29.06.19) późnym wieczorem na jednej z ulic w Grudziądzu przestępca wraz ze swoim kompanem wyrwał z rąk stojącego na przystanku autobusowym mężczyzny telefon z dokumentami i niewielką kwotą pieniędzy. Pokrzywdzony chciał odzyskać swoje rzeczy i wtedy został uderzony przez napastnika. Po północy kolejnego dnia, jak się później okazało ten sam przestępca dokonał kradzieży samochodu marki Chevrolet i tym pojazdem spowodował kolizję drogową.
 
 
Zdarzenie drogowe likwidowali policjanci z grudziądzkiej „drogówki”. Funkcjonariusze jednak nie wiedzieli wtedy, że jeden z pojazdów uczestniczących w zdarzeniu pochodzi z kradzieży. Właściciel powiadomił policjantów o jego kradzieży dopiero później, bo nie od razu wiedział, że jego auto „zniknęło”. Złodziej, który nie miał prawa jazdy najechał na tył poprzedzającego pojazdu. Za wykroczenia został ukarany dwoma wysokimi mandatami. Samochód nie budził podejrzeń mundurowych. Pojazd nie miał żądnych uszkodzeń mogących świadczyć o jego kradzieży, bo jego właściciel go nie zabezpieczył.
 
Policjanci już po przyjęciu pierwszego zawiadomienia o przestępstwie wytypowali sprawcę. Śledczy powiązali wszystkie wydarzenia w tym kolizję drogową, podczas której funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy.
 
Jeszcze tego samego dnia w niedzielę (30.06.19) policjanci zatrzymali podejrzewanego o popełnienie przestępstw 37-latka. Stróże prawa znaleźli na jednym z podwórek częściowo rozkręcony skradziony samochód. Przestępca jest znany grudziądzkim policjantom.
 
 
 
Po zgromadzeniu materiału dowodowego wczoraj (2.07.19) policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw. Sąd Rejonowy w Grudziądzu rozpatrując wniosek prokuratora zadecydował o umieszczeniu przestępcy w areszcie na 3 miesiące. Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 10 lat.
 
Policjanci pracują teraz nad ustaleniem drugiego ze sprawców kradzieży rozbójniczej.