joomla templates top joomla templates template joomla

"Naloty" Strażników Miejskich na grudziądzkie sklepy z alkoholem. Będą kontrole w zakresie stosowania się do przepisów o sprzedaży alkoholu i tytoniu

włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Będzie kontrola sklepów w zakresie sprzedaży napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych w Grudziądzu. Strażnicy Miejscy sprawdzą czy sprzedawcy wywiązują się z obowiązku informacyjnego o szkodliwości palenia i spozywania alkoholu. 
 
Strażnicy rewirowi Straży Miejskiej w Grudziądzu w najbliższy poniedziałek, 25 września rozpoczną kontrolę grudziądzkich sklepów, w których prowadzona jest sprzedaż napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych.
 
 
 
Kontrola będzie prowadzona pod kątem egzekwowania przestrzegania zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, dotyczących obowiązku uwidocznienia informacji o szkodliwości spożywania alkoholu, a także zapisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, związanych z obowiązkiem umieszczenia w widocznych miejscach odpowiednich oznaczeń słownych i graficznych informujących o zakazie palenia wyrobów tytoniowych i palenia papierosów elektronicznych.
 
Za brak uwidocznienia informacji o szkodliwości spożywania alkoholu grozi kara grzywny. 
 
Również za nieumieszczenie informacji o zakazie palenia ustawodawca przewidział karę grzywny – w wysokości do 2 tysięcy złotych.
 
 
 
 

Komentarze  

0 # gość 2017-09-22 15:21
Lepiej niech się wezmą za to towarzystwo na ul.Chopina koło sklepu rybnego.Całymi dniami stoją z piwskiem,hałasu ją i nikt tego nie widzi?Gdzie policja,gdzie straż miejska?Boją się???Czy oni sami już nic nie mogą,tylko czekają na zgłoszenie od mieszkańców?To samo jest z jazdą pod prąd na ul.Smoleńskiego .GDZIE TA POLICJA???MANDA TY SAME SIĘ PCHAJĄ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować