joomla templates top joomla templates template joomla

Włamanie na plebanii w Parafii na osiedlu Strzemięcin. Zniknęło wino mszalne i pieniądze z kopert z zapowiedziami i wypominkami. Nikomu nic się nie stało

R.Ż/eSerwis.info; fot: google włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Włamanie na Plebanię Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe na Strzemięcinie w Grudziądzu. Włamywacze skrupulatnie przeszukali wszystkie koperty, głównie z wypominkami, jakie tam się znajdowały w związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. 
 
 
Do włamania doszło w nocy po dniu, w którym odbył się odpust parafialny. Złodzieje włamali się do plebani licząc prawdopodobnie na większą kwotę po Sumie Odpustowej jaka miała miejsce we wtorek wieczorem. 
 
 
Po wejściu do biura parafialnego „zabrali się” za koperty, każdą skrupulatnie przeszukując, jednak znajdowały się w nich głównie zapowiedzi i wypominki w związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych. 
 
- Szczęśliwie w  domu parafialnym włamywacze nie natknęli się na żadnego z księży. Nikt nie ucierpiał -
 
Intencje wiernych z nazwiskami i wypominkami w trakcie poszukiwani pieniędzy zostały rozrzucone i wymieszane, możliwe też, że niektóre ucierpiały lub zostały wyniesione. W związku z tym Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe w Grudziądzu prosi o ponowne - aby nikt nie został pominięty - dostarczenie zapowiedzi i wypominków przed Dniem Zadusznych.  
 
Policja poszukuje sprawców włamania.