joomla templates top joomla templates template joomla

Nawet 500 zł mandatu, tymczasem wyrzucane są nawet fotele, telewizory. Właściciel nieruchomości ma obowiązek zadbania o porządek na chodnikach przylegających do jego nieruchomości

info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to doskonały moment, by zadbać o porządek. Do tego, że nasze miasto i najbliższa okolica będzie ładniejsza, przyczynić się może każdy z nas.

To na właścicielach nieruchomości ciąży obowiązek zadbania o porządek na tych częściach, które służą do użytku publicznego.
 
Przypomnijmy zatem, że na podstawie regulaminu utrzymania czystości porządku na terenie miasta uchwalonego przez Radę Miejską Grudziądza, właściciele nieruchomości znajdujących się na terenie gminy – miasto Grudziądz zapewniają utrzymanie czystości i porządku na częściach nieruchomości służących do użytku publicznego, w tym chodników położonych wzdłuż nieruchomości, bezpośrednio przy granicy nieruchomości, poprzez uprzątanie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń.
 
 
- Za niewywiązywanie się z tych obowiązków grozi mandat w wysokości do 500 złotych -
 
Tymczasem w miniony weekend strażnicy miejscy zapoczątkowali tegoroczne akcje sprzątania miasta. Wzorem lat poprzednich uczestniczą w nich osadzeni w grudziądzkim Zakładzie Karnym nr 1. W sobotę 16 marca przy współpracy ośmiu takich osób uprzątnięto teren parkingu i teren zielony przed skarpą na osiedlu Strzemięcin, a także tereny przy ulicach Strażackiej, Konstytucji 3 maja i Kulerskiego.
 
Łącznie uzbierało się 50 worków odpadów oraz odpady wielkogabarytowe, takie jak: namiot, pas holowniczy, elementy AGD, fotel.
 
Tego typu akcje do końca czerwca prowadzone będą co dwa tygodnie.