joomla templates top joomla templates template joomla

Nic się już teraz nie ukryje. Grudziądzka policja otrzymała do dyspozycji własnego drona. Sprzęt wyposażony w specjalną kamerę termowizyjną kosztował 16 tys. zł

info: Policja/KMP Grudziądz; fot: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Komenda Miejska Policji w Grudziądzu wzbogaciła się o nowoczesnego drona. To prezent od lokalnych władz samorządowych, które w ten sposób postanowiły wspomóc funkcjonariuszy w służbie mieszkańcom.
 
W środę 18 listopada Prezydent Miasta Grudziądza Pan Maciej Glamowski osobiście przekazał grudziądzkim policjantom prezent. Dron o bo nim tu mowa został zakupiony ze środków Urzędu Miasta Grudziądza. Sprzęt wartości 16 tys. złotych został wyposażony w specjalistyczną kamerę termowizyjną.
 
 
Dron będzie wspomagał policjantów m.in. w poszukiwaniu osób zaginionych, obserwacji miejsc imprez masowych oraz ma pomóc technikom kryminalistyki w jeszcze dokładniejszym wykonywaniu oględzin miejsc trudno dostępnych. Jedną z wielu zalet nowego sprzętu jest bowiem szybkie uzyskanie widoku dużego terenu, którego sprawdzenie metodą tradycyjną zajęłoby dużo więcej czasu.
 
A wszystko po to, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.