joomla templates top joomla templates template joomla

Nic sobie nie robi z zakazu sądowego prowadzenia pojazdów. Kolejny raz ten sam mężczyzna przyłapany przez policjantów na motorowerze. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z posterunku w Łasinie zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę motoroweru. 47-letni mężczyzna był trzeźwy jednak już dalej nie pojechał. Na dalszą jazdę nie pozwoli funkcjonariusze, gdyż prowadzący jednoślad nie respektował wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.
 
 
W środę 25 kwietnia w nocy patrolujący teren gminy Łasin funkcjonariusze zatrzymali do rutynowej kontroli mężczyznę kierującego motorowerem. Policjanci wylegitymowali osobę, a następnie sprawdzili w policyjnych zbiorach informatycznych. 
 
 
Okazało się, że 47-letni mężczyzna nie powinien kierować pojazdem, gdyż zabronił mu tego sąd rozpatrując jego wcześniej popełnione przestępstwo. Mundurowi sprawdzili, że kierowca był trzeźwy jednak uniemożliwili dalszą jazdę nakazując zatrzymanemu respektowanie decyzji sądu.
 
To nie pierwszy raz kiedy mężczyzna został przyłapany przez policjantów na kierowaniu pojazdem wbrew zakazowi.
 
 
 
 Śledczy wkrótce do sądu skierują dokumenty z aktem oskarżenia dotyczącym czterech przestępstw popełnionych w okresie niespełna dwóch miesięcy. Za lekceważenie decyzji sądu 47-latek można trafić do więzienia nawet na 5 lat.