joomla templates top joomla templates template joomla

Nie ma żadnego budynku, chociaż to teren "zabudowany". Peszkowskiego to „legendarne” miejsce, wielu straciło tu prawo jazdy. Kolejna osoba dołączyła do "klubu" tym razem mieszkaniec powiatu chełmińskiego

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum/eReporte24 włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Tym razem 48-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego jechał za szybko o 57 km/h tłumacząc się, że nie zwrócił uwagi na prędkościomierz.
 
 
Przepisy, które pozwalają na zatrzymanie prawa jazdy, za rażące przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym obowiązują już od 4 lat, jednak nie wszyscy kierujący wzięli do siebie zaostrzone przepisy. 
 
Między innymi dlatego została powołana już we wszystkich województwach policyjna grupa SPEED składająca się z policjantów ruchu drogowego, która zajmie się najpoważniejszymi wykroczeniami na drogach, stając się zmorą piratów drogowych.
 
 
Tym razem policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Peszkowskiego 48-letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego, który kierował samochodem marki Toyota. Policyjny miernik prędkości wskazał, że kierowca przekroczył ją w tym miejscu aż o 57 km/h. 
 
Mężczyzna tłumaczył się stróżom prawa, że nie zwrócił uwagi na prędkościomierz. Zgodnie z prawem mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Policjanci skierowali również wniosek do Sądu Rejonowego za popełnione wykroczenie.