joomla templates top joomla templates template joomla

Nie wytrzymała zbyt długo. Dwa dni po zakończeniu kary wyłudziła ponownie pieniądze. W 10 dni wyłudziła od 6 osób ponad 4 tyś zł. Teraz ponownie wraca za kraty

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z Grudziądza zatrzymali 38-letnią oszustkę. Kobieta w ciągu zaledwie kilkunastu dni oszukała kilka osób w mieście wyłudzając od nich pieniądze. Śledczy przestawili zatrzymanej zarzuty dokonania 6 wyłudzeń. Podejrzana trafi do aresztu na 2 miesiące, ostatecznie może spędzić za kratami nawet 8 lat. 
 
 
We wtorek 16 kwietnia grudziądzcy kryminalni zatrzymali 38-letnią grudziądzankę podejrzewaną o dokonanie kilku oszustw. Kobieta w przeciągu zaledwie 10 dni wyłudziła od 6 osób ponad 4 tyś zł. Śledczy od samego początku podejrzewali, że wszystkie przestępstwa popełniła ta sama osoba, gdyż metody działania były podobne. 
 
 
Pracujący w sprawach policjanci wytypowali oszustkę. Kobieta była już znana grudziądzkim policjantom, gdyż wcześniej za podobne przestępstwa została skazana na kilka lat więzienia. Na początku kwietnia bieżącego roku zakończyła odbywanie kary i już dwa dni później oszukała kobietę wyłudzając od niej pieniądze.
 
Zatrzymana pojawiała się przed drzwiami wytypowanego mieszkania i domownikom przedstawiała zmyśloną historię. Oszustka podawała się jako znajoma członka rodziny lub sąsiada i prosiła o pilne pożyczenie dla tych osób pieniędzy - zawsze na zakup mebli. W celu wzbudzenia zaufania przestępczyni w obecności pokrzywdzonych wykonywała fikcyjne połączenie telefonicznie i udawała, że rozmawia z znaną im osobą potrzebującą pieniędzy.
 
 
 
Śledczy z Grudziądza przedstawili zatrzymanej 6 zarzutów wyłudzenia różnych kwot pieniędzy. W środę (17.04.19) oszustka została doprowadzana do prokuratury. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec zatrzymanej środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Dzisiaj (18.04.19) sąd zadecydował, że na 2 miesiące oszustka wróci za kraty.
 
Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.