joomla templates top joomla templates template joomla

Niebezpieczna sytuacja na A1 pod Grudziądzem. Przy wyprzedzaniu ciężarówki wjechał wprost pod samochód jadący z tyłu. Cudem nikt nie ucierpiał

info: Policja, Świecie włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W środę 30 maja o godz. 05.30 w Nowych Marzach, na autostradzie, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący mazdą podczas wyprzedania ciężarówki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej bmw w wyniku czego doszło do zderzenia trzech pojazdów.
 
Dzisiaj 30 maja o godz. 05.30 w Nowych Marzach, na autostradzie A-1, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.
 
Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem mazda, 39-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego w trakcie wyprzedzania samochodu ciężarowego Scania, zmieniając pas ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej bmw 37-letniej mieszkance Malborka, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
 
 
Kierujący byli trzeźwi. Z uwagi na zanieczyszczenie jezdni płynami eksploatacyjnymi autostrada w kierunku Gdańska przez kilka godzin była wyłączona z ruchu. Sprawca kolizji za swoje nierozważne zachowanie został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi.
 
Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Należy pamiętać również, planując dłuższą podróż,  aby sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz zadbać o własne samopoczucie.
 
 
 

Komentarze  

+1 # Marcin 2018-05-30 18:01
Nie droga redakcjo! Tu trzeba zaapelować to wszystkich Januszy i innych chamów aby korzystali z lusterek i zrozumieli w końcu , że przejezdzajcy lewym pasem na autostradzie jedzie szybciej i może nie wyhamować przy zajechaniu drogi. Takich idiotow, bo to trzeba nazwać po imieniu, jeździ multum. Dobrze , że nikomu nic się nie stało ale nauczkę będzie miał do końca życia. Oby z tej nauki korzystali też inni...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # gosc 2018-05-30 18:22
Panie Marcinie, a pozostalych Januszy, ze autostrada to nie tor wyscigowy a lewy pas nie nalezy tylko do luksusowych i szybkich samochodow. Myslenie obowiazuje wszystkich i tych wolnych i tych szybkich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Gosc inny 2018-06-01 18:23
Drogi Gosciu to, że autostrada to nie tor wyścigowy to jedno ale lewy pas nie służy też do tego by wjeżdżać na niego z wymuszeniem i prędkością mniejszą niż inni na tym pasie bo to jest już celowe utrudnianie ruchu. Bardzo często spotykam się na autostradzie z tym, że jadąc lewym pasem 140 km/h (max autostrady dozwolony prawem) muszę nagle hamować bo przede mną za wyprzedzanie TIRa zabrało się auto z prędkością 110-120 km/h i wyjechało mi przed maskę. Oczywiście takie auto nie zjedzie zaraz za TIRem tylko jeszcze przez parę km będzie wyprzedzało tych co jadą 109-119 km/h i tym samym cała autostrada jedzie poniżej limitu. Nad tym trzeba by popracować w pierwszej kolejności - bo jeśli ktoś się boi jechać tyle ile mówi ograniczenie to albo nie powinien posiadać prawa jazdy albo nie powinien jechać drogą, która najwyraźniej przerasta jego możliwości reakcji (stąd niższa prędkość).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować