joomla templates top joomla templates template joomla

W tym miejscu często dochodzi do zdarzeń. Niebezpieczny wypadek na Piłsudskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych auto potrąciło pieszą. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek (21.09.20) o 11:40 na ul. Piłsudskiego w Grudziądzu. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący volkswagenem potrącił pieszą, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

W poniedziałek (21.09) o godz. 11:40 u zbiegu ulic Piłsudskiego i Al. 23 stycznia w Grudziądzu, doszło do groźnego potrącenia pieszej przez samochód osobowy.
Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce pojechali policjanci z „drogówki” oraz pogotowie ratunkowe. W pierwszej kolejności udzielono poszkodowanej niezbędnej pomocy.
 
 
Następnie mundurowi ustalili, że 72-letni kierujący volkswagenem passatem poruszał się środkowym pasem ruchu ul. Piłsudskiego w kierunku ulicy Focha. Dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zareagował na stojący na prawym pasie ruchu inny samochód osobowy, oraz przechodzącą po tym przejściu 60-letnią kobietę. W wyniku omijania i nie zatrzymania się przed przejściem, kierujący pasatem potrącił pieszą, którą z miejsca zdarzenia z ciężkimi obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala.
 
Na miejscu mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia, oględziny pojazdu, dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne.
 
 
Mężczyznę – kierującego pasatem zatrzymano. Następnie został przesłuchany, gdzie przedstawiono mu zarzuty spowodowania wypadku drogowego. Ponadto prokurator zastosował wobec 72-latka dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.
 
Cała sprawa będzie miała finał w sądzie. Sprawcy zdarzenia zostało zatrzymane prawo jazdy. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.